Usługi

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną zajmującą się m.in. ekstrakcjami zębów, zabiegami implantologicznymi, zabiegami na tkankach miękkich w obrębie jamy ustnej, leczeniu chorób nowotworowych w jamie ustnej. Operacje są wykonywane przy znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu ogólnym (całkowitym). Zabiegi jamy ustnej tego rodzaju w pierwszej kolejności są kojarzone z bardzo dużym bólem. Jednakże, z biegiem lat i rozwoju medycyny w dużym stopniu, kwestia ta uległa zmianie.
Czytaj więcej

Diagnostyka RTG

Jednym z podstawowych filarów dbania o piękny i zdrowy uśmiech jest odpowiednia diagnostyka rtg zębów. Badania te powinny być nieodłącznym elementem stomatologii zachowawczej, ponieważ pozwalają na precyzyjne zlokalizowanie problemu, co ułatwia ustalenie jego przyczyn i zaplanowanie skutecznego leczenia. Diagnostyka umożliwia namierzenie wszelkich problemów występujących w jamie ustnej – w szczególności zaś tych, które nie są widoczne gołym okiem.
Czytaj więcej

Endodoncja

Endodoncja dla wielu jest tajemniczo brzmiącym określeniem, które nie raz słyszymy w gabinecie stomatologicznym. W gruncie rzeczy jest to nic innego jak klasyczne leczenie kanałowe zęba, którego ważną częścią jest badanie rentgenowskie. Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmująca się chorobami tkanek okołowierzchołkowych oraz miazgi zęba. Gdy lekarz w gabinecie stomatologicznym przekaże nam, że konieczne jest wykonanie zabiegu endodoncji, czeka nas innymi słowy – leczenie kanałowe zęba.
Czytaj więcej

Fizjoterapia stawu skroniowo-żuchwowego

Jeżeli zmagasz się z jakąkolwiek dysfunkcją stawu skroniowo żuchwowego, ten artykuł jest dla Ciebie, ponieważ opisujemy w nim zabiegi, które bardzo skutecznie uwolnią Cię od dolegliwości. Fizjoterapia stomatologiczna stosowana jest w procesie leczenia zaburzeń dotykających stawy skroniowo żuchwowe.
Czytaj więcej

Implanty

Implanty stomatologiczne to świetny sposób na zastąpienie brakujących zębów i odzyskanie pięknego uśmiechu. Co ważne, pozwalają na uzyskanie naturalnego efektu. Przebieg zabiegu zależy od rodzaju implantu oraz stanu kości szczęki. Ich główną zaletą jest trwałość, gdyż są w stanie służyć swojemu użytkownikowi nawet przez 30 lat.
Czytaj więcej

Konsultacja online

Konsultacje online z dentystą stały się coraz bardziej popularne, zwłaszcza w czasach pandemii COVID-19. Dostęp do porad stomatologicznych przez internet pozwala pacjentom na zdalne konsultacje, pomagając im uniknąć bezpośredniego kontaktu i ewentualnych zarażeń.
Czytaj więcej

Leczenie osób z niepełnosprawnością

Leczenie stomatologiczne osób z niepełnosprawnościami jest bardzo ważnym aspektem opieki stomatologicznej. Pacjenci z niepełnosprawnościami często wymagają specjalistycznego podejścia i indywidualnego podejścia ze strony dentystów i personelu medycznego.
Czytaj więcej

Leczenie stawu skroniowo-żuchwowego

Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego mogą powodować wiele problemów, takich jak bóle głowy, ograniczony zakres otwarcia ust, blokowanie, przeskakiwanie czy trzaski w stawie skroniowo-żuchwowym. Aby skutecznie leczyć te objawy, konieczna jest interdyscyplinarna terapia, w której specjaliści, tak jak fizjoterapeuci, stomatolodzy i logopedzi, współpracują ze sobą.
Czytaj więcej

Leczenie w znieczuleniu

Czy boisz się wizyt u dentysty? Jeżeli tak – prawdopodobnie zmagasz się z tak zwaną dentofobią. Najprawdopodobniej do wystąpienia tego stanu przyczyniły się w głównej mierze negatywne doświadczenia, np. z dzieciństwa. Warto jednak przypomnieć sobie o jednej, bardzo ważnej kwestii – żyjemy obecnie w XXI wieku, z dostępem do nowoczesnych technologicznie rozwiązań. Pamiętajmy o tym, że właśnie z tego powodu współczesne leczenie stomatologiczne odbywa się bez bólu!
Czytaj więcej

Leczenie zachowawcze

Uśmiech pełen pięknych zębów to prawdziwy skarb, jednak warto pamiętać, że piękno zębów nie zawsze idzie w parze ze zdrowiem. Aby utrzymać zdrowie zębów jak najdłużej, konieczne jest systematyczne dbanie o nie.
Czytaj więcej

Logopedia

W leczeniu wad zgryzu, logopedia odgrywa istotną rolę, ponieważ pacjenci często zgłaszają również problemy z wymową. Współpraca między ortodontą a logopedą jest niezbędna, aby zapewnić kompleksowe leczenie.
Czytaj więcej

Opiekun pacjenta

Medyczny opiekun pacjenta to osoba, która pomaga pacjentowi w trakcie wizyty u stomatologa, zapewniając mu komfort i wsparcie podczas leczenia oraz udzielając mu informacji i porad dotyczących dalszych etapów terapii.
Czytaj więcej

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne dotyczy przeciwdziałania wadom zgryzu, które mają wpływ na estetykę jamy ustnej. Niewielu z nas wie, iż postępująca wada zgryzu może być przyczyną bóli głowy, zgrzytania zębami, uszkodzenia szkliwa, a nawet niewłaściwej postawy ciała. Te z pozoru nieistotne kwestie mogą w znaczący sposób rzutować na ogólny stan zdrowia pacjenta. Co więcej, wady zgryzu w dużym stopniu wpływają na stan zębów, w przypadku których zdecydowanie zwiększa się możliwość wystąpienia paradontozy czy pogłębiania się próchnicy. Z kolei u dzieci stan ten może uniemożliwiać prawidłowe wyrzynanie się zębów stałych lub też powodować niewłaściwe ułożenie zębów. Leczenie wad zgryzu skutecznie zapobiega ścieraniu się zębów, które nierzadko prowadzi do powstawania widocznych ubytków. Dlatego też wybór odpowiednich rozwiązań ma tak duże znaczenie, niezależnie od wieku i stanu pacjenta.
Czytaj więcej

Periodontologia

Periodontologia jest to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia oraz błony śluzowej w jamie ustnej. Ponadto zajmuje się także mikrochirurgią periodontologiczną, która pomaga w przywróceniu dobrego stanu dziąseł po przebytej chorobie.
Czytaj więcej

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta w naszej klinice stomatologicznej jest kluczowym etapem w zapewnieniu kompleksowej opieki pacjentom. Przywiązujemy ogromną wagę do ścisłego przestrzegania określonych procedur, które umożliwiają nam dokładną diagnozę oraz opracowanie spersonalizowanego planu leczenia.
Czytaj więcej

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna to kompleks działań mających na celu przeciwdziałanie różnym chorobom jamy ustnej, poprzez ich wcześniejsze wykrycie i zastosowanie odpowiedniej terapii. Polega ona na stosowaniu działań zapobiegawczych mających na celu minimalizowanie ryzyka wystąpienia chorób, takich jak próchnica czy paradontoza. Przede wszystkim jest to istotne w przypadku dzieci, gdzie edukacja i przyzwyczajenie do zdrowego stylu życia i dbania o higienę jamy ustnej są szczególnie ważne, aby utrzymać dobre nawyki przez całe życie. Jednak profilaktyka stomatologiczna jest równie ważna dla dorosłych, którzy również powinni regularnie przeprowadzać takie działania. Konkretne elementy profilaktyki stomatologicznej są dobierane indywidualnie przez specjalistę, w zależności od potrzeb pacjenta.
Czytaj więcej

Protetyka

Protetyka stomatologiczna to jedna z gałęzi stomatologii. Skupia się w głównej mierze na rekonstrukcji uzębienia. Nasza klinika od lat świadczy usługi z zakresu protetyki. Nasi pracownicy posiadają nie tylko niezbędne doświadczenie, ale również wiedzę i umiejętności. Ukończenie studiów nie oznacza dla nas koniec edukacji. Na bieżąco poszerzamy wiedzę, uczestniczymy w szkoleniach i kursach, zarówno z zakresu protetyki, jak i innych dziedzin stomatologii. Staramy się być cały czas na bieżąco z nowymi rozwiązaniami i technologiami, by móc jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów.
Czytaj więcej

Stomatologia cyfrowa

Stomatologia cyfrowa to dziedzina stomatologii, która wykorzystuje zaawansowaną technologię cyfrową do diagnozowania, projektowania i leczenia pacjentów. W stomatologii cyfrowej, wyciski protetyczne wykonywane są z wykorzystaniem cyfrowych skanerów, które precyzyjnie rejestrują kształt i położenie zębów pacjenta. W ten sposób, wyciski cyfrowe pozwalają na wyeliminowanie błędów wynikających z tradycyjnego wycisku oraz przyspieszenie procesu diagnostycznego i terapeutycznego.
Czytaj więcej

Stomatologia dziecięca

W naszym społeczeństwie wyklarował się już pewien mit, że wszystkie dzieci dosłownie nienawidzą wizyt u stomatologa. Najczęściej kojarzy nam się to z płaczem, lamentem i robieniem wszystkiego, aby dana wizyta nie doszła do skutku. Czy rzeczywiście tak to wygląda? Oczywiście, że nie. Profesjonaliści, którzy specjalizują się w stomatologii dziecięcej zdecydowanie wiedzą w jaki sposób zadbać o odpowiednie nastawienie swojego pacjenta, tak aby z chęcią przyszedł na następną wizytę.
Czytaj więcej

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to zbiór zabiegów, których celem jest poprawa wyglądu zębów pacjenta. Jeszcze kilkanaście lat temu byłoby to nie do pomyślenia. Dziś, wraz z bardzo szybkim rozwojem stomatologii – niemalże każdy może znacznie poprawić wygląd swojego uzębienia. Umożliwia to oczywiście wiele nowoczesnych technologii, urządzeń oraz materiałów, a także wykwalifikowana kadra lekarska. W skład takich zabiegów może wchodzić na przykład zmiana koloru zębów w postaci znacznego wybielania czy na przykład zmiany kształtu zębów pacjenta.
Czytaj więcej

Wybielanie

W dzisiejszych czasach wiele osób chce mieć biały i lśniący uśmiech, podobny do tych, jakie mają gwiazdy filmowe. Jednak, aby przeprowadzić zabieg wybielania zębów, pacjent musi udać się do gabinetu stomatologicznego i skonsultować się z dentystą.
Czytaj więcej