Chirurgia stomatologiczna

To może Cię zainteresować:

Chirurgia stomatologiczna Warszawa – profesjonalizm we wszystkich dziedzinach stomatologii

Z szybką jazdą samochodem jest jak z wyrywaniem zębów. Trzeba umieć to robić!

Lewis Hamilton

Chirurgia stomatologiczna, Warszawa wiąże się z bardzo dużą ilością ofert od różnych lekarzy. Jednakże, nie zawsze wiemy, czy doktor specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej, którego wybraliśmy, spełnia nasze wymagania i w odpowiedni sposób wykona zabieg.

W naszej klinice, przez wybitnych profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem wykonają państwo szereg zabiegów, które są dostępne w naszej ofercie.

Czym jest dziedzina stomatologii zajmująca się chirurgią?

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną zajmującą się m.in. ekstrakcjami zębów, zabiegami implantologicznymi, zabiegami na tkankach miękkich w obrębie jamy ustnej, leczeniu chorób nowotworowych w jamie ustnej. Operacje są wykonywane przy znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu ogólnym (całkowitym). Zabiegi jamy ustnej tego rodzaju w pierwszej kolejności są kojarzone z bardzo dużym bólem. Jednakże, z biegiem lat i rozwoju medycyny w dużym stopniu, kwestia ta uległa zmianie.

Chirurgia stomatologiczna to również nowoczesny sprzęt połączony z ogromną wiedzą odnośnie do chirurgii stomatologicznej tworzą perfekcyjny duet, który zapewnia wszystkim pacjentom wykonane na najwyższym możliwym poziomie zabiegi chirurgiczne.

Jak wybrać klinikę stomatologiczną wykonującą zabiegi chirurgiczne? – Warszawa

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kadrę, która wykonuje zabiegi w klinice. Doświadczenie zawodowe to najważniejsza kwestia, dzięki której specjalista wykona całą operację bez jakichkolwiek problemów. Oczywiście, warto również wziąć pod uwagę kwestię wykształcenia lekarzy. Dwie powyższe kwestie w bardzo dużym stopniu przeważają nad wszystkimi innymi aspektami.

Chirurg stomatolog to osoba, która podejmuje decyzje z rozmysłem i na podstawie zdobytej i ciągle uzupełnianej wiedzy. Najlepsi lekarze potrafią posiadać kilka specjalizacji np. z zakresu stomatologii dziecięcej, stomatologii zachowawczej i chirurgii stomatologicznej. I właśnie takich specjalistów posiadamy w naszej klinice.

Jakie zabiegi chirurgiczne można wykonać w klinice stomatologicznej w Warszawie?

Chirurgia stomatologiczna, Warszawa, cechuje się tym, że ilość zabiegów na rynku, jakie pacjent może wykonać, jest naprawdę ogromna. W ich skład wchodzą również czynności takie jak przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego. Nasza klinika wykonuje wszystkie zabiegi, których opisy znajdują się poniżej.

Resekcja wierzchołka korzenia

Zabieg resekcji wierzchołka korzenia zęba polega na odcięciu wierzchołka korzenia zęba, przy równoczesnym usunięciu zmian zapalnych. Cały zabieg pozwala na późniejszą odbudowę kości w miejscu usuniętych zmian chorobowych.

Resekcja wierzchołka korzenia zęba jest skuteczna w ok. 95% i tym samym pozwala na zachowanie zębów, który był leczony za pomocą tej techniki. O wykonaniu zabiegu decyduje lekarz, jeżeli wcześniej wyeliminował inne, możliwe rozwiązania.

Piezochirurgia

Piezochirurgia jest jednym z najnowszych osiągnięć chirurgii stomatologicznej. Technikę tą, stosuje się w:

  • periodontologii,
  • implantologii,
  • chirurgii szczękowo-twarzowej.

Zabiegi wykonywane tą techniką są niezwykle dokładne, precyzyjne i bezpieczne. Technika pozwala na wykonywanie różnorodnych zabiegów, dzięki temu, że opiera się na falach ultradźwiękowych.

Ekstrakcja zęba – usuwanie zębów

Ekstrakcja zęba zwana również usuwaniem zębów, pozwala na pozbycie się zębów, które tego wymagają. Zabieg jest wykonywany atraumatycznie, czyli tak, aby jak usunąć ząb przy, jak najmniejszym uszkodzeniu tkanek otaczających.

Usuwanie zębów stałych (w tym zęby mądrości, również zębów zatrzymanych), jest zalecane pacjentowi przy przewlekłych stanach zapalnych tkanek okołowierzchołkowych, głębokich złamań zębów lub paradontozie.

Chirurgiczne odsłanianie zębów zatrzymanych

Zabieg odsłonięcia zębów zatrzymanych jest wykonywany gdy zostanie wykryty przez lekarza niewidoczny w jamie ustnej pacjenta ząb. Ząb zatrzymany jest w pełni wykształcony i z pewnych powodów nie wyrżnął się i nadal znajduje się kości szczęki lub żuchwie. Zabieg polega na dosłownym odsłonięciu zęba i przyklejeniu zamka ortodontycznego, aby wprowadzić tak, aby znalazł się w łuku zębowym.

Hemisekcja zęba

Chirurg stomatolog wykonuje hemisekcje, gdy w zębie występują zmiany okołowierzchołkowe przy korzeniach, leczenie endodontyczne nie przyniosło oczekiwanych efektów lub wystąpiło złamanie pionowe zęba lub korzenia. Najczęściej zabieg ten, wykonywany jest w zębach trzonowych.

Podnoszenie dna zatoki szczękowej – Sinus Lift

Podnoszenie dna zatoki szczękowej (Sinus Lift) jest wykonywane, aby umożliwić u pacjenta wszczepianie implantów. Zabieg pozwala na poszerzenie i zwiększenie wysokości wyrostka zębodołowego, przy kontrolowanym wytworzeniu kości, spłycając zatokę szczękową.

Zabieg podnoszenia dna zatoki szczękowej wykonuje się metodą otwarta lub zamkniętą i jest etapem, który poprzedza rozpoczęcie leczenia protetycznego.

Splitting

Splitting to technika chirurgii stomatologicznej polegająca na rozszczepieniu kości, która pozwala na wykonywanie późniejszych zabiegów z zakresu implantologii, jeżeli pacjent ma zbyt wąski wyrostek kostny. Rozszerzenie wyrostka zębodołowego pozwala na swobodne umieszczenie implantu.

Podcięcie wędzidełek warg i języka

Wędzidełka warg i języka łączą się za pomocą tkanki z wyrostkiem zębodołowym. W wielu przypadkach są one położone zbyt blisko zębów lub są zdeformowane (zbyt grube lub zbyt chude). Chirurg stomatolog wykonuje korektę w tkankach za pomocą zabiegów frenulektomii i frenulotomii.

Plastyka wyrostka zębodołowego

Zabieg, który ma za zadanie odbudować kości wyrostka zębodołowego, po usunięciu zęba. Plastyka wyrostka zębodołowego pozwala na późniejsze rozpoczęcie leczenia protetycznego.

Profesjonaliści posiadający szerokie doświadczenie zawodowe z zakresu chirurgii stomatologicznej – Warszawa

W naszej klinice posiadamy wielu wyspecjalizowanych lekarzy z zakresu chirurgii stomatologicznej.