Stomatologia estetyczna

To może Cię zainteresować:

Na czym polega stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to zbiór zabiegów, których celem jest poprawa wyglądu zębów pacjenta. Jeszcze kilkanaście lat temu byłoby to nie do pomyślenia. Dziś, wraz z bardzo szybkim rozwojem stomatologii – niemalże każdy może znacznie poprawić wygląd swojego uzębienia. Umożliwia to oczywiście wiele nowoczesnych technologii, urządzeń oraz materiałów, a także wykwalifikowana kadra lekarska. W skład takich zabiegów może wchodzić na przykład zmiana koloru zębów w postaci znacznego wybielania czy na przykład zmiany kształtu zębów pacjenta.

Dlaczego tak ogromne znaczenie ma dla nas piękny uśmiech?

Wybielanie zębów to jedna z najczęściej wykonywanych usług w ramach stomatologii estetycznej. Zastanawiasz się z jakiego powodu tak wiele osób się na nią decyduje? Piękny uśmiech ma w naszym życiu ogromne znaczenie. Znacząco potrafi on podnieść pewność siebie niemalże w każdej sytuacji. Dzięki temu łatwiej jest nam nawiązywać nowe znajomości. Chętniej uśmiechamy się w dowolnych momentach naszego życia, zarówno tego prywatnego jak i w kontekście kariery zawodowej. Nie ma w tym więc nic dziwnego, że pragniemy pięknego, śnieżnobiałego uśmiechu oraz prostych zębów. Marzy nam się tak zwany 'Hollywood smile’. Żyjemy w świecie, gdzie wszystkie gwiazdy telewizji, celebryci czy piosenkarze – mają przepiękny, olśniewający uśmiech, ale jest on dostępny dla każdego.

Mity na temat wybielania zębów

Wiele osób twierdzi, że zamiast wizyty w profesjonalnym gabinecie stomatologii estetycznej – lepszym wyjściem będzie próba wybielenia zębów w warunkach domowych, korzystając na przykład ze specjalnych past dostępnych w drogeriach handlowych. Zastanawiasz się czy ma to tak na prawdę sens? Produkty dostępne w sprzedaży zarówno sklepów stacjonarnych jak i internetowych, mają znacznie mniejsze stężenie środka wybielającego niż produkty dostępne dla specjalistów. Tym samym na własną rękę nigdy nie osiągniemy takiego finalnego efektu jaki może nas czekać gdy zdecydujemy się na profesjonalny zabieg stomatologii estetycznej.

W społeczeństwie widoczny jest również inny mit na temat wybielania zębów. Istnieje przeświadczenie, że takie zabiegi mają bardzo zły wpływ na nasze szkliwo, a tym samym niszczą one zęby. Oczywiście nie jest to zgodne z prawdą, o ile zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo, w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Stomatolog dobierze rodzaj wybielania, który będzie dla nas odpowiedni, ale również i w pełni bezpieczny.

Czy każdy może skorzystać z usługi wybielania zębów?

Niestety nie każdy z nas może zapisać się na taki zabieg. Przykładem będą chociażby kobiety w ciąży, oraz te, które aktualnie karmią swoje dziecko. Z zabiegu nie mogą skorzystać również dzieci do szesnastego roku życia oraz osoby z alergią na żywice i nadtlenki. Oczywiście największe znaczenie będzie tutaj miała pierwsza wizyta kontrolna, w której stomatolog zaproponuje nam rodzaj zabiegu, a także omówi i wskaże ewentualne przeciwwskazania.

O czym pamiętać po wybielaniu zębów?

Samo wykonanie zabiegu to nie wszystko, a dużo zależy od tego jak w dalszej części zachowają się pacjenci. Na co najmniej kilka dni po zabiegu proponuje się odbycie tak zwanej 'białej diety’. Chodzi w tym przypadku o unikanie pokarmów, które są ogólnie określane jako barwiące, przykładem mogą być na przykład buraki, kawa, herbata, czerwone wino. Zaleca się za to spożywanie białych produktów, w których skład może wchodzić nabiał, jasne mięso, pieczywo czy makarony.

Po przeprowadzonym zabiegu wybielania zębów możemy dopytać lekarza o zalecenia dotyczące dalszej pielęgnacji zębów oraz przeciwskazań na pierwsze dni czy tygodnie po zabiegu. Dzięki temu zyskamy pewność, że pozyskane efekty zostaną u nas na dłużej!

Efekty uboczne wybielania zębów

Po samym zabiegu może pojawić się nadwrażliwość zębów oraz dziąseł, szczególnie w kontekście bardzo gorących bądź zimnych pokarmów i płynów. Zdecydowanie pomocne w tej sytuacji będą specjalne preparaty, które może nam zalecić lekarz lub higienistka wykonujący zabieg, a bardzo szybko uporamy się z nadwrażliwością zębów.

Co należy przygotować przed zabiegiem wybielania zębów?

Przed wykonaniem zabiegu, musimy odpowiednio przygotować nasze zęby. Wybielamy tylko zęby zdrowe, więc wszystkie ubytki próchnicowe muszą być wyleczone przed zabiegiem. Dodatkowo należy oczyścić zęby z kamienia i osadu, dopiero wówczas można przystąpić do wybielania.

Z jakiego powodu nasze zęby tracą śnieżnobiały kolor?

Musimy pamiętać, że naturalnie zęby nie mają śnieżnobiałej barwy. Zżółknięcie naszych zębów mogą powodować na przykład zmiany genetyczne, ale wpływ na to ma również picie dużych ilości kawy czy palenie papierosów. W takiej sytuacji nawet pomimo dbałości o higienę jamy ustnej, możemy borykać się z problemem żółknięcia naszych zębów. Tym samym najlepszym wyjściem będzie wybielenie zębów w profesjonalnym gabinecie.

Kiedyś o tym jak będą wyglądały nasze zęby mogła decydować jedynie natura, a my nie mieliśmy na to żadnego wpływu. Dzisiaj, wraz z rozwojem technologii możemy skutecznie odmienić swój uśmiech i sprawić, że będzie wyglądał idealnie, tak jak sobie go wymarzyliśmy.

Czy wybielanie zębów to jedyny zabieg stomatologii estetycznej?

Oczywiście, że nie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie wszystkie zęby kwalifikują się do przeprowadzenia zabiegu wybielania. Będzie to na przykład sytuacja, w której na naszych zębach występują bardzo silne przebarwienia, chociażby te poantybiotykowe. Oczywiście nie jest to sytuacja bez wyjścia, możemy się zdecydować na przykład na założenie licówek porcelanowych. Dzięki nim uzyskamy efekt przepięknych, śnieżnobiałych oraz równych zębów. Będą one również znacznie bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Ich trwałość szacuje się na nawet 10 lat! Bardzo często z tej usługi korzystają osoby, którym zależy nie tylko na zmianie odcienia swoich zębów, ale mają oni na przykład problemy z ich kształtem. Do dyspozycji mamy tutaj dwa materiały – wypełnienie porcelanowe oraz wypełnienia kompozytowe. Porcelanowa wersja będzie droższa, jednak zdecydowanie trwalsza. Licówki pozwolą nam również zakryć przebarwienia, nieestetyczne wypełnienia i zadbać o piękny, zdrowy uśmiech. Założenie licówek porcelanowych w przypadku pęknięcia zęba to jedno z najlepszych możliwych rozwiązań. Stomatologia estetyczna warszawa stoi przed Tobą otworem!

Oprócz wspomnianej wyżej zabiegów, stomatologia estetyczna umożliwia również uzyskanie odpowiedniego zgryzu. Dzięki leczeniu ortodontycznym sprawimy, że komfort naszego codziennego funkcjonowania znacząco wzrośnie.

Nie zwlekaj, osiągnij biały uśmiech już dziś! Zgłoś się do doświadczonego stomatologa i dowiedz się na co możesz liczyć przy pierwszej wizycie.

Czy możliwy jest podgląd prognozowanego efektu przed wykonaniem zabiegu?

Jeszcze kilkanaście lat temu brzmiałoby to dość abstrakcyjnie. Dziś dzięki postępowi technologicznemu, w naszym gabinecie stomatologicznym mogą Państwo zobaczyć efekt jeszcze przed podjęciem całego leczenia. To innowacyjna, a jednocześnie bezinwazyjna metoda, która z pewnością pomoże pacjentom, którzy wahają się przed podjęciem decyzji o poprawie estetyki swojego uśmiechu. Z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna! Doświadczony lekarz za pomocą serii zdjęć przedstawi Ci prognozowany efekt, którego możesz się spodziewać po zabiegu. Zabiegi stomatologii estetycznej stoją przed Tobą otworem!