Implanty

To może Cię zainteresować:

Inwestycja w siebie, to najlepszy biznes jaki mi wyszedł.

Steve Jobs

Implanty stomatologiczne warszawa- co trzeba o nich wiedzieć?

Implanty stomatologiczne to świetny sposób na zastąpienie brakujących zębów i odzyskanie pięknego uśmiechu. Co ważne, pozwalają na uzyskanie naturalnego efektu. Przebieg zabiegu zależy od rodzaju implantu oraz stanu kości szczęki. Ich główną zaletą jest trwałość, gdyż są w stanie służyć swojemu użytkownikowi nawet przez 30 lat.

Czym są implanty zębów?

Implanty zębowe służą do uzupełniania brakujących zębów w jamie ustnej. Implant jest to niewielki stożek odgrywający funkcję korzenia, który wykonuje się z tytanu. Pierwiastek ten jest w pełni bezpieczny dla zdrowia człowieka, a zarazem wysoce wytrzymały. Co ważne, nie powoduje reakcji alergicznych.

Implanty Warszawa mogą mieć różne wymiary, kształty czy powłokę. Wszczepienie implantu zapobiega zanikaniu kości szczęki wokół utraconego zęba, a więc tym samym rozchwiania sąsiadujących zębów i ich możliwego wypadnięcia.

Komu polecane jest wszczepienie implantu zębowego?

Zdecydowanie się na rozpoczęcie leczenia implantologicznego to dla każdego pacjenta bardzo dobra decyzja. Wszczepienie implantu zębowego zalecane jest wszystkich osobom, które mają braki pojedynczych zębów czy też nawet całkowite bezzębie.

Niezwykle istotne jest to, aby w miarę sprawnie uzupełniać wszelkie utracone zęby, gdyż konsekwencje ich utraty czy usunięcia mogą być dosyć poważne. Leczenie implantologiczne jest długotrwałym procesem, jednak niesie ono ze sobą liczne korzyści.

Wśród zalet implantów zębowych należy wskazać nie tylko kwestie estetyczne, ale przede wszystkim te zdrowotne. Wspierają one w końcu prawidłowy zgryz i pomagają w zachowaniu wszystkich zębów w odpowiednim miejscu. Przeciwdziałają też degradacji kości. Warto pamiętać, że przez utratę zęba z różnych przyczyn dochodzi do zaniku kości, zmiany kształtu twarzy oraz zaburzeń zgryzu.

Chcąc zapobiec zaniku kości i innym skutków ubytków zębowych, należy je szybko uzupełniać. Większość pacjentów decydujących się na implant zębowy w gabinecie stomatologicznym robi to ze względu na kwestie estetyczne. Niepełne uzębienie wpływa na wszystkie sfery życia człowieka. Staje się on mniej atrakcyjny, ma niższą samoocenę, co odbija się głównie na jego życiu towarzyskim.

Nowoczesne leczenie implantologiczne- od czego się zaczyna?

Wstawienie implantów dentystycznych poprzedzone jest dokładną diagnostyką i wykonaniem niezbędnych badań.

Wywiad lekarski

Procedura wszczepienia implantu nie może obyć się bez szczegółowego wywiadu lekarskiego. Specjalista przeprowadza ocenę ogólnego stanu zdrowia pacjenta i określa to, czy może zostać u niego wykonanie wszczepienie implantów zębowych, czy jednak są do tego pewne przeciwwskazania.

Badanie kliniczne

Kolejnym etapem leczenia implantologicznego jest badanie kliniczne, obejmujące badanie stanu błony śluzowej, przyzębia, obszaru bezzębnego, czy obecność próchnicy w pozostałym uzębieniu.

Badanie rentgenowskie

W następnym etapie wykonuje się zdjęcie pantomograficzne, dzięki któremu lekarz może ocenić ilość oraz stan kości, która ma stanowić fundament dla wszczepu implantu, a także jej rozmiar oraz położenie struktur anatomicznych, które mogłyby stanowić kłopot w przeprowadzanej procedurze.

Tomografia komputerowa

Pacjent musi też wykonać tomografię komputerową, która umożliwia precyzyjną ocenę w 3 wymiarach ważnych dla zabiegu czynników, a więc: pozycji zębów w wyrostku zębodołowym, relacji zębów sąsiednich oraz przeciwstawnych, ich lokalizacji w stosunku do pozostałych struktur anatomicznych i gęstości kości.

O wyborze rodzaju implantu i metody decyduje lekarz.

Implanty Warszawa- jak przebiega leczenie?

Proces wszczepienia implantu zębowego można podzielić na 3 etapy.

Konsultacja, badania, plan leczenia implantologicznego

Na podstawie przeprowadzonego z pacjentem wywiadu i poznanych wyników badań specjalista może dobrać optymalny dla pacjenta plan leczenia implantologicznego.

Umieszczenia implantu w kości

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa on ok. godziny. Czasem niezbędne jest wcześniejsze usunięcia zęba. Jeżeli u pacjenta doszło do znacznego ubytku w kości, wówczas potrzebna jest jej regeneracja. Przed procedurą wszczepienia implantów może okazać się koniecznie na przykład podniesienie dna zatoki szczękowej, regeneracja kości z użyciem biomateriałów.

Po wszczepieniu implantu następuje gojenie tkanki kostnej, które może trwać nawet 3-4 miesiące. Pacjent w tym czasie musi pamiętać o wizytach kontrolnych.

Odbudowa protetyczna

Ostatnim etapem jest odbudowa protetyczna przy wykorzystaniu implantu bądź implantów. Dzięki nim można uzupełnić pojedyncze braki czy też mnogie braki zębowe, uzyskując efekt naturalnych zębów.

Co ważne, ostateczną odbudowę protetyczną można rozpocząć po całkowitym wygojeniu się tkanki kostnej. Istnieje też możliwość podparcia na implantach zębowych całkowitej protezy ruchomej.

Jak postępować po wszczepieniu implantów zębowych?

Po procedurze wszczepienia implantów należy pamiętać, o właściwym postępowaniu. Najważniejsze są zwłaszcza pierwsze dwa tygodnie po zabiegu, gdyż jest to czas intensywnego gojenia się tkanki miękkiej.

Pacjent powinien kierować się zaleceniami lekarza, takimi jak na przykład:

 • spożywanie pokarmów rozdrobnionych, a najlepiej płynnych,
 • omijanie miejsca lokalizacji implantu podczas szczotkowania zębów, żeby nie doprowadzić do podrażnienia tkanek miękkich,
 • rezygnacja z palenia tytoniu,
 • zażywanie leków zaleconych przez lekarza.

Po dwóch tygodniach od wszczepienia implantów stomatologicznych pacjent powinien wybrać się do chirurga, w celu usunięcia szwów. Po upływie kolejnych 2-4 miesięcy, należy zapisać się na wizytę kontrolną, żeby móc zaplanować następne etapy leczenia, którego celem będzie wykonanie koron zębowych.

Implanty Warszawa- dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wszczepianie implantów zębowych jest procedurą, która może odmienić życie pacjentów. Nie tylko oferują one wysoki poziom estetyki, a przy tym dbają o zdrowie pozostałych zębów. Dla wielu osób najważniejsze jest to, że implanty zębowe gwarantują komfort psychiczny i fizyczny.

Dzięki nim nie trzeba wcale ukrywać swoje uśmiechu. Można być pewnym siebie w każdej sytuacji. Piękny uśmiech podnosi samoocenę, wpływa korzystnie na relację z innymi ludźmi. Osoby z brakami w uzębieniu często stają się wycofane z życia towarzyskiego, brak im pewności siebie i popadają w kompleksy. Ładne zęby są ozdobą każdego człowieka.

Nie można też zapomnieć o funkcjach, jakie pełnią zęby. Implanty zębowe pomagają w sprawnym przeżuwaniu pokarmów, zapewniają wyraźną mowę, jak i prawidłowy wygląd twarzy.

Zaletą implantów zębowych jest też to, że dają one możliwość zastąpienia ruchomej protezy całkowitej konstrukcją stałą. Wyjmowane protezy nie są zbyt wygodnym i lubianym przez pacjentów rozwiązaniem.

Implanty natomiast dają wiele możliwości co do odbudowy protetycznej, które gwarantuje wysoki komfort. Trzeba też podkreślić to, iż implanty zębowe przeciwdziałają utracie kości.

Implant zęba – przeciwwskazania

Można wymienić pewne przeciwskazania miejscowe jak na przykład schorzenia zębów i jamy ustnej, takie jak próchnica. W tym przypadku należy rozpocząć leczenie danej choroby, aby móc przystąpić do całej procedury implantologicznej.

Niekiedy u pacjentów stwierdza się także brak miejsca ze względu na zbyt małą szerokość oraz wysokość wyrostka zębodołowego. Przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów stomatologicznych może być też zbyt silne przechylenie zębów, które nie pozwala na wszczepienie implantu.

Do pozostałych przeciwwskazań zalicza się:

 • reumatoidalne zapalenie stawów,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • choroba nowotworowa,
 • AIDS,
 • schorzenia krwi,
 • ciąża,
 • wiek- implanty zębowe są możliwe do wszczepienia tylko u osób pełnoletnich,
 • palenie papierosów- przed wszczepieniem implantów zębowych na min. 3 miesiące zaleca się rzucenie palenia.

Implanty zębowe są inwestycją na bardzo długie lata, a czasem na całe życie. Zmieniają na lepsze życie każdego człowieka, dlatego z pewnością warto w nie zainwestować.