Utraciłeś przedni ząb? Pomoże ci implant natychmiastowy

Utraciłeś przedni ząb? Pomoże ci implant natychmiastowy

Utrata przedniego zęba może mieć negatywny wpływ na codzienne życie i pewność siebie. Zamiast jednak nosić częściową protezę lub żyć z pustym miejscem, natychmiastowy implant może zapewnić szybkie rozwiązanie. Implant natychmiastowy jest umieszczany zaraz po usunięciu pierwotnego zęba, dzięki czemu czas gojenia jest minimalny i nie ma potrzeby stosowania tymczasowego zamiennika. Pomaga to również zachować strukturę kości w dotkniętym obszarze. Ponadto, przy odpowiedniej pielęgnacji, implant może przetrwać tak długo, jak naturalne zęby. W przypadku utraty przedniego zęba nie należy żyć z luką lub dyskomfortem związanym z zastosowaniem protezy częściowej. Porozmawiaj ze swoim dentystą o możliwości natychmiastowego wszczepienia implantu, który będzie szybkim i długotrwałym rozwiązaniem.

Ząb tymczasowy – kiedy stosujemy?

W sytuacji, gdy łuk zębowy nie może czekać na tradycyjną koronę po usunięciu zęba, doskonałym rozwiązaniem może być ząb tymczasowy. Takie rozwiązanie tymczasowe obejmuje implant i łącznik tymczasowy, umieszczane podczas jednej wizyty. Innym rozwiązaniem jest technika Maryland, w której ząb tymczasowy jest łączony pomiędzy dwoma własnymi zębami pacjenta do czasu pełnej integracji implantu z kością Zęby tymczasowe mogą być również stosowane w przypadkach, gdy tradycyjne korony lub mosty mogą nie być wykonalne, np. gdy nie ma wystarczającej liczby otaczających zębów, aby je utrzymać Ogólnie rzecz biorąc, zęby tymczasowe stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku wypełniania luk w łuku zębowym w oczekiwaniu na bardziej trwałe rozwiązania. Należy pamiętać, że są to tylko zęby tymczasowe i należy je jak najszybciej zastąpić bardziej trwałymi rozwiązaniami.

Czy mogę otrzymać tymczasowy ząb czekając na implant dentystyczny?

W większości przypadków odpowiedź brzmi: tak! Podczas pierwszego zabiegu wszczepienia implantu, kiedy to podstawa implantu jest wprowadzana do kości i pozwala się jej zagoić, chirurg stomatologiczny może przymocować tymczasowy ząb do łącznika. Ten tymczasowy ząb będzie pełnił rolę miejsca dla stałej korony, która zostanie założona podczas drugiego zabiegu. Ząb tymczasowy może przynieść korzyści kosmetyczne i umożliwić normalne spożywanie posiłków i mówienie, należy jednak pamiętać, że może on nie być tak mocny i trwały jak korona ostateczna. Należy zachować szczególną ostrożność podczas żucia twardych lub lepkich pokarmów oraz dbać o higienę jamy ustnej podczas używania zęba tymczasowego. Ogólnie rzecz biorąc, posiadanie zęba tymczasowego podczas procesu gojenia się implantu może przynieść zarówno korzyści estetyczne, jak i funkcjonalne. Jeśli masz jakiekolwiek obawy lub pytania dotyczące uzyskania zęba tymczasowego podczas leczenia implantologicznego, pamiętaj, aby omówić je ze swoim dentystą lub chirurgiem stomatologicznym.