Interesują Cię implanty? Warszawa oferuje wiele usług wysokiej jakości

Interesują Cię implanty? Warszawa oferuje wiele usług wysokiej jakości

Wszczepienie implantu zęba stanowi doskonały sposób na uzupełnienie uśmiechu. Implanty zębowe to sztuczne korzenie zębów wykonane z tytanu – biokompatybilnego metalu, który z czasem łączy się z kością i staje się jej częścią. Podczas zabiegu wykorzystujemy zjawisko osteointegracji – jakim jest właśnie powyżej opisane działanie.

Nowoczesne leczenie implantologiczne może być stosowane do uzupełnienia pojedynczych lub wielokrotnych braków zębowych. W większości przypadków leczenie implantologiczne wytrzymuje co najmniej 15 lat, a przy odpowiedniej pielęgnacji nawet dłużej.

Częste pytania dotyczące tego leczenia to: Dlaczego powinienem mieć implanty stomatologiczne zamiast protez? Jaki materiał wybrać do wykonania implantów? Odpowiemy na nie w dalszej części artykułu.

Zadbaj o leczenie w sprawdzonym gabinecie stomatologicznym

Nasza firma pomaga pacjentom osiągnąć zdrowe i piękne uśmiechy. Dbamy zarówno o zdrowie naturalnych zębów, jak i implantów zębowych. Usługi obejmują zabiegi odtwórcze, takie jak implanty zębowe, korony i nakłady, mosty, protezy czy licówki. U nas nigdy nie tracimy z oczu swojego podstawowego celu: przywrócenia pacjentom naturalnego piękna poprzez najwyższej jakości opiekę stomatologiczną. Oferujemy konsultacje, dzięki czemu można zobaczyć, jakie opcje leczenia są dostępne dla Ciebie.

Implanty zębowe bez tajemnic

Implanty zębowe to rozwiązanie zmieniające życie wielu osób, ale czym one są? To całkiem proste. Implant zęba składa się z dwóch części: samego implantu i korony, która jest na nim umieszczona. Wkład wykonany jest z tytanu i umieszcza się go w kości, aby stanowił kotwicę dla sztucznego zęba. Po okresie wgojenia implantu pobierane są wyciski i przygotowywana jest korona, która następnie jest osadzana na implancie.

Wszczepienie implantów to zabieg bezpieczny i skuteczny

Choć brzmi to, jak dużo pracy, warto ją wykonać, aby odzyskać pewność siebie związaną z posiadaniem zębów, które wyglądają naturalnie, bez kłopotów związanych z protezami lub płytkami częściowymi. Procedura wszczepienia implantu ma kilka zalet. Po pierwsze, implanty zębów są trwałe. Mimo że są wykonane przez człowieka, zaprojektowano je w taki sposób, aby wytrzymały tyle, ile wytrzymałyby własne. Podczas uśmiechu niczym się nie różnią od naturalnych zębów.

Poznaj cechy implantów zębowych

Implanty zębów to trwałe rozwiązanie pozwalające zastąpić brakujące zęby. Są one wykonane z tytanu i mogą być umieszczone w kości w celu utrzymania zęba protetycznego, korony lub mostu. Implanty zębów są najlepszym rozwiązaniem dla trwałego zabezpieczenia zębów. Są one najbardziej podobne do prawdziwych zębów i pozwalają mówić i jeść tak samo, jak w przypadku oryginalnych zębów.

Jakie zalety płyną z leczenia implantologicznego?

Korzyści z leczenia implantologicznego są ogromne. Po pierwsze, proces wszczepienia implantów może poprawić wygląd Twojego uśmiechu poprzez zastąpienie brakujących zębów. Mogą one również zapewnić Ci poczucie pewności i bezpieczeństwa, że Twoje zęby będą z Tobą do końca życia. Proces odbudowy protetycznej może również ułatwić jedzenie i mówienie. Implanty są odczuwane jak naturalne zęby. Największą zaletą, jaką ma każdy implant zębowy, jest to, że są trwałe – nie wypadną ani nie zużyją się z czasem, jak ma to miejsce w przypadku protez. Oznacza to, że można jeść wszystko, na co ma się ochotę, nie martwiąc się o ich wyjmowanie lub czyszczenie wokół nich. Implanty wyglądają również bardzo naturalnie, więc Twoi przyjaciele i rodzina mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że poddałeś się leczeniu!

Zadbaj o uzyskanie zdrowej tkanki kostnej

Wprowadzenie implantu zębowego jest często najlepszą opcją korekty utraty zębów, zwłaszcza jeśli chcesz zachować swój naturalny uśmiech i nie chcesz zaopatrzyć się w wyjmowane protezy. Jeśli poddajesz się leczeniu implantologicznemu, istnieje szereg korzyści, których możesz się spodziewać.

  • Pierwszą korzyścią jest to, że przywróci Twój naturalny uśmiech. Twoje dziąsła i struktura kości będą wyglądać tak samo, jak przed utratą zębów
  • Po drugie, pozwoli Ci to na prawidłowe mówienie. Wiele osób, którym brakuje zębów, ma problemy z wyraźnym i głośnym mówieniem, ponieważ ich usta nie są w stanie prawidłowo wydawać pewnych dźwięków
  • Po trzecie, poprawi wydolność żucia. Jeśli masz problemy z prawidłowym żuciem lub gryzieniem, implant zęba może pomóc rozwiązać te problemy.
  • Po czwarte, zmniejszy stan zapalny w jamie ustnej, co jest częstą skargą wśród wielu osób, które straciły zęby. Jeśli masz implanty, nie będziesz miał więcej dyskomfortu związanego z utykaniem pokarmu między zębami
  • Na koniec, implant zęba pozwoli Ci jeść dowolne jedzenie bez ograniczeń i restrykcji, ponieważ są one jak prawdziwe zęby.

Pomyśl zawczasu o implantach zębowych

Wszczepienie implantu zęba jest popularnym sposobem na poprawę wyglądu uśmiechu, a także służy celom funkcjonalnym. Jednak proces wszczepienia implantu może również pomóc w czymś więcej niż tylko naprawianiu problemów. Mogą pomóc poczuć się pewnie i odmienić Twoje dotychczasowe życie.

Zdecyduj się na praktyczne implanty stomatologiczne

Decyzje dotyczące implantów, mostów i protez mogą być stresujące dla osób dorosłych, które borykają się z utratą zębów w wyniku urazu lub choroby. Można zdecydować się na protezy ruchome, które są utrzymywane w miejscu przez dopasowanie i przyssanie do podłoża, ale mogą się one przesuwać, stając się niewygodne. Innym rozwiązaniem są mosty, ale one wymagają ingerencji w zęby otaczające lukę i mają ograniczoną żywotność. Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie wszczepienie implantu. W przypadku implantów tytanowy wkład umieszcza się w kości szczękowej w jamie ustnej w znieczuleniu miejscowym. Następnie lekarz stomatolog przymocowuje do niego koronę. W miarę regeneracji dziąseł i kości pacjenci zyskują stabilną podstawę dla zębów, które wyglądają i są odczuwane jako naturalne. Wykonanie zabiegu implantologicznego jest korzystne pod względem długoterminowej stabilności, komfortu, estetyki i możliwego ograniczenia dodatkowych zabiegów stomatologicznych.

Wszczepienie implantu to praktyczne rozwiązanie dla wielu pacjentów, którzy rozpaczliwie potrzebują uzupełnienia uzębienia. Procedura jest jednak skomplikowana i może być kosztowna, co dodatkowo utrudnia proces podejmowania decyzji przez pacjentów. Na szczęście istnieją różne czynniki, które można wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wszczepieniu implantów stomatologicznych, co może pomóc w ustaleniu, czy są one tego warte.

Zasada działania implantów zębowych

Zasada działania implantów stomatologicznych polega na zastosowaniu tytanowego wspornika, który zastępuje funkcję korzenia. Implant jest umieszczany w szczęce i pozwala na oparcie na nim nowego zęba. Technika ta została opracowana w Szwecji przez laureata Nagrody Nobla – doktora Branemarka ponad 20 lat temu. Sam implant to mały cylinder wykonany z tytanu, który wprowadza się do kości przez mały otwór w dziąśle i w kości. Kość wrasta w ten cylinder, tworząc w końcu mocny uchwyt, który może wytrzymać siłę przyłożoną do niego podczas gryzienia lub żucia pokarmu. Po zakończeniu tego procesu mocuje się do niego koronę porcelanową lub porcelanowo-metalową, aby ostatecznie wyglądał jak normalny ząb.

Zalety implantów są liczne:

  • Implanty wyglądają i są odczuwane jak prawdziwe zęby
  • Podczas leczenia nie usuwa się tkanek
  • Mogą być stosowane do zastąpienia jednego zęba lub wielu zębów

Wady są nieliczne

  • Procedura może być dość kosztowna
  • Osiągnięcie pożądanych rezultatów może zająć trochę czasu.

Proces wstawienia implantów zębowych bez tajemnic

Leczenie implantologiczne to najlepsza metoda uzupełnienia brakujących zębów i są one obecnie bardzo popularne w stomatologii. Implanty są wszczepiane w kość szczęki i wyglądają jak prawdziwe zęby. Zastępują one korzeń zęba, dzięki czemu mogą pomóc otaczającym je zębom w zachowaniu siły. Implant jest wykonany z tytanu i nie jest widoczny poza jamą ustną. Na nim umieszcza się koronę, która idealnie imituje naturalny ząb.