VILLA NOVA DENTAL CLINIC

Tu spotyka się sztuka leczenia
i estetyki z technologią

Zespół dentystów Villa Nova Dental Clinic tworzą kompetentni i doświadczeni specjaliści ze wszystkich dziedzin stomatologii, prezentujący swoje osiągnięcia i wiedzę na licznych kongresach medycznych zarówno w kraju, jak i za granicą.

partner
partner
partner
partner
partner
scroll down

Diagnostyka RTG

Jednym z podstawowych filarów dbania o piękny i zdrowy uśmiech jest odpowiednia diagnostyka rtg zębów. Badania te powinny być nieodłącznym elementem stomatologii zachowawczej, ponieważ pozwalają na precyzyjne zlokalizowanie problemu, co ułatwia ustalenie jego przyczyn i zaplanowanie skutecznego leczenia. Diagnostyka umożliwia namierzenie wszelkich problemów występujących w jamie ustnej – w szczególności zaś tych, które nie są widoczne gołym okiem.
Czytaj więcej

Endodoncja

Endodoncja dla wielu jest tajemniczo brzmiącym określeniem, które nie raz słyszymy w gabinecie stomatologicznym. W gruncie rzeczy jest to nic innego jak klasyczne leczenie kanałowe zęba, którego ważną częścią jest badanie rentgenowskie. Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmująca się chorobami tkanek okołowierzchołkowych oraz miazgi zęba. Gdy lekarz w gabinecie stomatologicznym przekaże nam, że konieczne jest wykonanie zabiegu endodoncji, czeka nas innymi słowy – leczenie kanałowe zęba.
Czytaj więcej

Fizjoterapia stawu żuchwowego

Jeżeli zmagasz się z jakąkolwiek dysfunkcją stawu skroniowo żuchwowego, ten artykuł jest dla Ciebie, ponieważ opisujemy w nim zabiegi, które bardzo skutecznie uwolnią Cię od dolegliwości. Fizjoterapia stomatologiczna stosowana jest w procesie leczenia zaburzeń dotykających stawy skroniowo żuchwowe.
Czytaj więcej

Implanty

Implanty stomatologiczne to świetny sposób na zastąpienie brakujących zębów i odzyskanie pięknego uśmiechu. Co ważne, pozwalają na uzyskanie naturalnego efektu. Przebieg zabiegu zależy od rodzaju implantu oraz stanu kości szczęki. Ich główną zaletą jest trwałość, gdyż są w stanie służyć swojemu użytkownikowi nawet przez 30 lat.
Czytaj więcej

Konsultacja online

Konsultacje online z dentystą stały się coraz bardziej popularne, zwłaszcza w czasach pandemii COVID-19. Dostęp do porad stomatologicznych przez internet pozwala pacjentom na zdalne konsultacje, pomagając im uniknąć bezpośredniego kontaktu i ewentualnych zarażeń.
Czytaj więcej

Leczenie bez bólu i strachu

Czy boisz się wizyt u dentysty? Jeżeli tak – prawdopodobnie zmagasz się z tak zwaną dentofobią. Najprawdopodobniej do wystąpienia tego stanu przyczyniły się w głównej mierze negatywne doświadczenia, np. z dzieciństwa. Warto jednak przypomnieć sobie o jednej, bardzo ważnej kwestii – żyjemy obecnie w XXI wieku, z dostępem do nowoczesnych technologicznie rozwiązań. Pamiętajmy o tym, że właśnie z tego powodu współczesne leczenie stomatologiczne odbywa się bez bólu!
Czytaj więcej

Leczenie osób z niepełnosprawnością

Leczenie stomatologiczne osób z niepełnosprawnościami jest bardzo ważnym aspektem opieki stomatologicznej. Pacjenci z niepełnosprawnościami często wymagają specjalistycznego podejścia i indywidualnego podejścia ze strony dentystów i personelu medycznego.
Czytaj więcej

Leczenie stawu żuchwowego

Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego mogą powodować wiele problemów, takich jak bóle głowy, ograniczony zakres otwarcia ust, blokowanie, przeskakiwanie czy trzaski w stawie skroniowo-żuchwowym. Aby skutecznie leczyć te objawy, konieczna jest interdyscyplinarna terapia, w której specjaliści, tak jak fizjoterapeuci, stomatolodzy i logopedzi, współpracują ze sobą.
Czytaj więcej

Logopedia

W leczeniu wad zgryzu, logopedia odgrywa istotną rolę, ponieważ pacjenci często zgłaszają również problemy z wymową. Współpraca między ortodontą a logopedą jest niezbędna, aby zapewnić kompleksowe leczenie.
Czytaj więcej

Opiekun pacjenta

Medyczny opiekun pacjenta to osoba, która pomaga pacjentowi w trakcie wizyty u stomatologa, zapewniając mu komfort i wsparcie podczas leczenia oraz udzielając mu informacji i porad dotyczących dalszych etapów terapii.
Czytaj więcej
Nasi ambasadorzy

Dawid Woliński

Projektant mody

„Piękny uśmiech nigdy nie wychodzi z mody”.
Czytaj więcej

Marcelina Zawadzka

Miss Polonia 2011

„Uroda zaczyna się od najmłodszych lat, kończy zawsze na pięknym uśmiechu”.
Czytaj więcej

Marcin Cejrowski

Dziennikarz

„Śnieżnobiały uśmiech dodaje pewności siebie w każdej sytuacji”.
Czytaj więcej

Omenaa Mensah

Dziennikarka

„Brzydka pogoda jest jak brzydkie kaczątko, wystarczy promienny uśmiech i zamienia się w pięknego łabędzia”.
Czytaj więcej
Kiworkowa Emma

Kiworkowa Emma

Egzamin maturalny zdała w amerykańskim Middletown High School. W roku 2001 uzyskała dyplom Warszawskiej Akademii Medycznej, a 5 lat później obroniła doktorat Akademii Medycznej w Lublinie. Uczestniczka ponad 40 szkoleń z dziedziny ortodoncji, z której specjalizację rozpoczęła w 2004 r. Współautorka 10 prac naukowych oraz wielu doniesień zjazdowych poświęconych m.in. roli diagnostyki radiologicznej w stomatologii i ortodoncji. Tłumaczka kilku rozdziałów podręcznika „Radiologia stomatologiczna” pod redakcją prof. T.K. Różyło. Biegle włada językiem polskim, angielskim, rosyjskim oraz w stopniu podstawowym językiem francuskim. W Villa Nova Dental Clinic w Warszawie jest liderem zespołu ortodontów oraz współwłaścicielem kliniki.
Czytaj więcej
Badowska Karolina

Badowska Karolina

Ukończyła studia na Wydziale Stomatologii w 2000 roku. Uczestniczka licznych kongresów i sympozjów z dziedziny protetyki, implantologii i przede wszystkim stomatologii estetycznej. W swojej pracy szczególny nacisk kładzie na dokładność i rygorystyczne przestrzeganie procedur planistyczno-wykonawczych. Posiada dużą wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii kompozytów i ceramik dentystycznych oraz nieprzeciętną intuicję w planowaniu estetyki uśmiechu, jest również specjalistką w wizualizacjach komputerowych z dziedziny stomatologii estetycznej. Jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej “PASE”. Poza działalnością medyczną interesuje się fotografią artystyczną, grafiką komputerową oraz lotnictwem sportowym.
Czytaj więcej
Baranowska Paulina

Baranowska Paulina

Dyplomowana higienistka stomatologiczna. Aktywnie poszerza wiedze i rozwija swoje umiejętności. Asystuje przy zabiegach z zakresu ortodoncji, endodoncji i periodontologii.
Czytaj więcej
Bartoszuk Jolanta

Bartoszuk Jolanta

Od wczesnych lat szkolnych swoja karierę zawodową wiązałam z medycyną, stomatologia zafascynowała mnie w szkole średniej. Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku higiena stomatologiczna ukończyłam w 2007 roku. Dyplom higienistki stomatologicznej zdobyłam z wynikiem bardzo dobrym, broniąc pracy dyplomowej na temat: „Nadwrażliwość zębów- problem czy choroba”. Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Warszawskim, kończąc kierunek Zarządzanie w Ochronie Zdrowia, dzięki obronie pracy na temat: „ Narzędzia marketingu mix drogą do sukcesu gabinetu stomatologicznego”. Uważam, że najlepszą nagrodą w wykonywanej przeze mnie pracy jest zadowolenie pacjenta. Dowodem czego może być uzyskany przeze mnie tytuł Higienistki Stomatologicznej Roku 2015.
Czytaj więcej
Bigas Grzegorz

Bigas Grzegorz

Magister fizjoterapii, absolwent Akademii Medycznej w Lublinie i Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Certyfikowany terapeuta manualny wg.standardów IFOMPT- (Inernational Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists) , członek Zarządu Stowarzyszenia UrazSzyjny.pl Uczestnik wielu kursów i szkoleń z zakresu medycyny manualnej i osteopatii. Specjalizuje się w diagnostyce :
  • szyjnopochodnych bólów głowy
  • pourazowej niestabilności kręgosłupa szyjneg
  • dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego
Czytaj więcej
Bobin Dalia

Bobin Dalia

Absolwentka Lithuanian University of Health Sciences. Dyplom lekarza dentysty uzyskałam w 2017 roku. Już na studiach moim największym zainteresowaniem była ortodoncja, dlatego pracę magisterską pisałam właśnie z tej dziedziny – zdobyłam z tą pracą stypendium i pierwsze miejsce. Satysfakcjonuje mnie również praca w Fundacji Wiewiórkii Julii. Prywatnie wielbicielka podróży i kawy.
Czytaj więcej
Bogdańska Joanna

Bogdańska Joanna

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Studia ukończyła z wyróżnieniem w 2015r. W 2021r. uzyskała tytuł specjalisty w zakresie protetyki. Uczestniczy w  licznych kursach i kongresach stomatologicznych, podczas których nieustannie podnosi swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. W klinice zajmuje się stomatologią zachowawczą oraz protetyką.
Czytaj więcej
Borsuk-Nastaj Beata

Borsuk-Nastaj Beata

Ukończyła studia w 2001 roku w Akademii Medycznej w Lublinie. Od 2003 roku pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2007 roku otworzyła specjalizację w zakresie protetyki stomatologicznej. Uczestnik ponad 30 konferencji naukowych i szkoleń praktycznych głównie z zakresu protetyki stomatologicznej. Jest autorką kilku publikacji naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego Sekcji Protetyki oraz OSIS.
Czytaj więcej
Brandt Rafał

Brandt Rafał

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dyplom uzyskał w 2004 r. W latach 2007 – 2009 specjalizacja w Instytucie Matki i Dziecka w Zakładzie Wad Twarzoczaszki Poradni Rozszczepowej – leczenie dzieci z wadami wrodzonymi, w tym z rozszczepami. Od 2009 roku kontynuacja specjalizacji w Zakładzie Ortodoncji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizacja zakończona w 2012 roku egzaminem państwowym z drugim wynikiem w Polsce. Od kilu lat jako jeden z nielicznych ortodontów w kraju zajmuje się leczeniem wad zgryzu aparatem lingwalnym – Incognito. Uczestnik wielu szkoleń z dziedziny ortodoncji. Ortodoncja jest jego pasją. W Villa Nova Dental Clinic zajmuje się ortodoncją, biegle włada językiem angielskim.
Czytaj więcej
Brzezińska Katarzyna

Brzezińska Katarzyna

Ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Zabrzu w 2005 r. Od momentu ukończenia studiów stale rozwija swoje umiejętności poprzez udział w kursach i konferencjach stomatologicznych wykorzystując zdobytą wiedzę w codziennej praktyce . Zajmuje się stomatologia zachowawcza oraz dziecięcą. W codziennej pracy kładzie nacisk na poświęcenie pacjentowi maksymalnej ilości uwagi, interdyscyyplinarnemu podejściu do pacjenta oraz skupia się na stworzeniu miłej atmosfery w gabinecie. Oprócz stomatologii interesuję się sztuka kulinarną, motoryzacją oraz zwierzętami.
Czytaj więcej
Czerniak-Płatos Justyna

Czerniak-Płatos Justyna

Ukończyła Pomorską Akademię Medyczną na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym (2006 r.). Specjalizuje się w periodontologii. Długoletnia współpraca z Mazowieckim Centrum Stomatologii owocowała dużym doświadczeniem i leczeniem pacjentów na najwyższym poziomie.
Czytaj więcej
Dąbek-Skoczylas Małgorzata

Dąbek-Skoczylas Małgorzata

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dyplom lekarza dentysty uzyskała w 2013 r.

W 2018 r. ukończyła studia podyplomowe z medycyny estetycznej na GWSH.

Stale podnosi kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach stomatologicznych.

Stara się patrzeć na pacjenta holistycznie. Szczególnym zainteresowaniem darzy stomatologię minimalnie inwazyjną i stomatologię estetyczną.

Dla większej precyzji, wszystkie zabiegi  wykonuje w powiększeniu lup lub mikroskopu.

Czytaj więcej
Dąbrowicz Aneta

Dąbrowicz Aneta

Ukończyła studia na Akademii Medycznej w Łodzi w 2002r. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, śledzi najnowsze osiągnięcia w stomatologii a zdobytą wiedzę wykorzystuje w codziennej praktyce. Zajmuje się stomatologią zachowawczą i dziecięcą. Szczególnie interesuje się stomatologią estetyczną i minimalnie inwazyjną oraz odbudową brakujących zębów z użyciem włókien szklanych np. po urazie lub przed zabiegiem implantologicznym. Prywatnie wielbicielka książek, czekolady i herbaty.
Czytaj więcej
Dral Jarmila

Dral Jarmila

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dyplom lekarza dentysty uzyskała w 2018 roku. Uczestniczka licznych szkoleń i konferencji z zakresu ortodoncji, która stała się jej zawodową pasją. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.
Czytaj więcej
Filipek Izabela

Filipek Izabela

Dyplomowana higienistka stomatologiczna. Doświadczenie zdobywałam w USA i w Polsce. Uczestniczka wielu kursów dokształcających z dziedziny profilaktyki stomatologicznej.
Czytaj więcej
Jankowska Anna

Jankowska Anna

Ukończyła Akademię Medyczną w Białymstoku w 2005 roku. Stale poszerza swoje zainteresowania w zakresie endodoncji mikroskopowej. Bierze udział w licznych kursach i konferencjach w Polsce i za granicą. W Villa Nova Dental Clinic zajmuje się estetyczną odbudową zachowawczą i endodoncją. Instruktor jazdy konnej i hippoterapii.
Czytaj więcej
Kiworkowa-Turkowska Julietta

Kiworkowa-Turkowska Julietta

Lekarz dentysta specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej .Studia skończyła w 2011 r. Uzyskała specjalizacje w 2014 w Wojskowej Akademii Medycznej w Sankt Petersburgu. W Villa Nova przyjmuje dzieci i dorosłych .Wykonuje zabiegi z użyciem autologicznego koncentratu czynników wzrostu (CGF)oraz komórek CD34+ z własnej krwi pacjenta. Przeprowadza zabiegi na zatokach szczękowych, implantacje regeneracje kości, ekstrakcje zębów zatrzymanych jak i mleczaków
Czytaj więcej
Knysz Arkadiusz

Knysz Arkadiusz

Absolwent Białostockiego Uniwersytetu Medycznego. Dyplom lekarza dentysty uzyskał w 2013 roku. Uczestniczy w  licznych kursach podczas których nieustannie podnosi swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. W Villa Nova Dental Clinic zajmuje się ortodoncją.

Czytaj więcej
Kolasa Magdalena

Kolasa Magdalena

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Higiena Stomatologiczna Dyplom uzyskała broniąc pracę licencjacka na temat: „Rola Higienistki Stomatologicznej w przygotowaniu i opiece następowej pacjenta leczonego protetycznie.” Na co dzień asystuje przy zabiegach z zakresu protetyki, stomatologii estetycznej i ortodoncji.
Czytaj więcej
Konopka Martyna

Konopka Martyna

Absolwentka kierunku Higiena Stomatologiczna na Wydziale Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu  Medycznego. Dyplom Higienistki Stomatologicznej uzyskała broniąc pracę pt. „Utrata twardych tkanek zębów nie próchnicowego pochodzenia – rola higienistki stomatologicznej”. Uczestniczka rożnego rodzaju szkoleń i konferencji z zakresu stomatologii i higieny jamy ustnej. Na co dzień asystuje przy zabiegach w każdej dziedzinie stomatologii.
Czytaj więcej
Kopciewicz-Kozicka Karolina

Kopciewicz-Kozicka Karolina

Dyplom higienistki stomatologicznej uzyskała na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2009 roku broniąc pracę pt. „Zdrowe przyzębie warunkiem zdrowia ogólnego”. Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Zarządzanie w ochronie zdrowia.Autorka publikacji w czasopismach stomatologicznych m. in. Magazynie Stomatologicznym,Asystentce i Higienistce Stomatologicznej. Założycielka i redaktor bloga Dent Press. Prelegentka na konferencjach dla zespołu stomatologicznego m. in. Asysdent, Meet theMaster, konferencje PSHS. Członek komitetu naukowego III i IV Ogólnopolskiej Olimpiady Higienistek Stomatologicznych. Członek Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej. Od 2016 roku współtworzy projekt Dental Trainer przeprowadzając profesjonalne szkolenia dla higienistek i asystentek stomatologicznych.
Czytaj więcej
Marek-Skura Katarzyna

Marek-Skura Katarzyna

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Posiada także uprawnienia higienistki stomatologicznej. Aktywnie doskonali i rozszerza wiedzę i umiejętności zawodowe.
Czytaj więcej
Matejowski Bartosz

Matejowski Bartosz

Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego kierunku lekarsko-dentystycznym. Uczestniczyłem w wielu zagranicznych stażach i kursach m.in. na Uniwersytecie Nowojorskim (NYU) czy Uniwersytecie Kalifornijskim (UCLA). Biegle posługuje się językiem angielskim. W codziennej pracy zajmuje się tworzeniem pięknego uśmiechu poprzez cyfrowe planowanie i diagnostykę. Tworzę niepowtarzalne i indywidualne uśmiechy poprzez licówki i wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania protetyczne starając się przekraczać oczekiwania. Stawiam na otwartą współpracę z pacjentem, zawsze konsekwentnie i skrupulatnie dążąc do ustalonych wspólnie celów. Posługuje się narzędziami, które w łatwy sposób są w stanie zwizualizować przyszły efekt leczenia. Zawodowo zainteresowany jestem rozwojem w kierunku protetyki oraz implantologii. Przykładam ogromną uwagę do estetyki dziąseł i zębów oraz harmonii twarzy i uśmiechu.Swoja wiedzę przekazuje również innym lekarzom podczas wielu szkoleń z zakresu protetyki, implantoprotetyki oraz współpracy zespołów protetyk-ortodonta. Prywatnie jestem pasjonatem sportów wodnych, podróży i dobrej kuchni.
Czytaj więcej
Michałek-Pasternak Ewa

Michałek-Pasternak Ewa

Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny w 2007 roku. W roku 2013 uzyskała tytuł specjalisty z zakresu stomatologii dziecięcej, zdając Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z najlepszym wynikiem w kraju. Ambitna i sumienna – stale podnosi swoje kwalifikacje oraz pogłębia wiedzę na kursach i szkoleniach. Jest także współautorką kilku prac naukowych z zakresu pedodoncji. W Villa Nova Dental Clinic zajmuje się leczeniem zachowawczym dorosłych i dzieci.
Czytaj więcej
Michalik Izabela

Michalik Izabela

Absolwentka Warszawskiej Akademii Medycznej. Dyplom lekarza stomatologa uzyskała w 1992 roku. Umiejętności doskonali i aktualizuje na licznych kursach i szkoleniach. W Villa Nova Dental Clinic zajmuje się leczeniem endodontycznym przy użyciu mikroskopu oraz stomatologią zachowawczą.
Czytaj więcej